Skąd się wziął świat? – Ewolucja Kosmiczna

You are currently viewing Skąd się wziął świat? – Ewolucja Kosmiczna

Czy to Bóg stworzył ziemię i życie na niej?
 Czy może to tylko przypadek związany z nieokreśloną, powstałą przez wielki wybuch materią?

W serii artykułów postaramy się odpowiedzieć dosadnie na te dwa pytania i poruszyć zagadnienia, które są kwestią sporów od wielu lat. Ewolucja dzieli się na 6 kategorii 

 1. Ewolucja Kosmiczna Pochodzenie czasu, przestrzeni i materii, tzw. “ teoria wielkiego wybuchu”.

 2. Ewolucja Chemiczna Powstanie pierwiastków.

 3. Ewolucja Gwiezdna Powstawanie gwiazd.

 4. Ewolucja Organiczna Powstawanie życia z materii nieorganicznej (martwej).

 5. Makroewolucja Powstawanie jednego rodzaju z innego. (np. powstanie z psa, nie psa)

 6. Mikroewolucja przystosowanie się danego gatunku do panujących  warunków otaczającego środowiska.

W naszej serii  “Skąd wziął się świat?”  przedstawimy dowody, które powinny odpowiedzieć na wiele niejasności i wytłumaczyć skąd tak naprawdę wzięło się wszystko to co nas otacza. Zapraszamy do części pierwszej!

Ewolucja Kosmiczna

Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

 

Teoria ta przyjmuje iż początkiem wszystkiego co nas otacza i z czego powstała między innymi przestrzeń kosmiczna

Według ewolucjonistów wziął się z szybko wirującej materii, w której doszło do wybuchu. Po nim świeżo powstały świat zaczął się rozprzestrzeniać.

Wielki wybuch – czyli fundament całej teorii ewolucji zaprzecza Kreacjonizmowi, który stawia Boga jako Architekta całego wszechświata.

Natomiast pierwsza zasady termodynamiki obala całą tą teorię i zaprzecza, jakoby wielki wybuch mógł dać wszystkiemu początek.

Naukowcy “ewolucyjni” nie potrafią odeprzeć zarzutów i pytań na to zagadnienie, jak i na kilka innych bardzo konkretnych i właściwie podstawowych w tej kwestii pytań, mianowicie:

 • Skąd w wielkim wybuchu wzięła się materia? Co ją zapoczątkowało?

 • W jaki sposób powstały podstawowe prawa fizyki? Takie jak np. grawitacja, siła od środkowa, bezwładność.

 • Skąd wzięła się energia?

Zasada zachowania momentu pędu.

Jednym z podstawowych praw fizyki, obserwowanym w przyrodzie jest prawo zachowania momentu pędu. Mówi ono o tym, że jeśli kręcący się przedmiot rozpada się w środku bez tarcia, (czyli tak, jak według teorii miałby nastąpić Wielki Wybuch), to odpadające kawałki będą się kręciły w tym samym kierunku. Im dalej od osi obrotu, tym większa jest prędkość liniowa.

Skąd się wziął świat? - Ewolucja Kosmiczna

Każdy kto rozumie tę zasadę zdaje sobie sprawę, że jeżeli początek wszechświata byłby  w wirującym punkcie, to wszystkie gwiazdy i planety w kosmosie powinny kręcić się w tę samą stronę.

Warto wiec zadać podstawowe pytanie:

Dlaczego w naszym układzie słonecznym istnieją planety, które kręcącą się w różne strony?

Nawet niektóre galaktyki również obracają się w innym kierunku.

Skąd się wziął świat? - Ewolucja Kosmiczna

Jest to zdecydowanie wystarczającym dowodem na obalenie teorii wielkiego wybuchu, którą tak chętnie przekazują ewolucjoniści.

Żaden ewolucjonista nie jest jednak wstanie udowodnić, że świat ma miliony lat, opierają oni swój punkt widzenia na wierze. Oczywiście, taki sam zarzut może zostać wystosowany do kreacjonisty. Ale przecież każdy biblijnie wierzący chrześcijanin potwierdzi iż jest to część wiary.

Wyznawcy TEORII Darwina nie potrafią przyznać iż ich podejście jest religią i błędnie swoje przypuszczenia nazywają nauką.

Bardzo lubimy naukę i cenimy postęp jaki niesie, jednak nie lubimy, gdy ktoś rozpowszechnia kłamstwo – nazywając je nauką.

Joseph Goebbels – człowiek mający wiele złego na swym sumieniu, zajmował się propagandą oraz oświeceniem publicznym – wypowiedział niegdyś słowa, które idealnie pasują do kwestii ewolucji: “Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”

To idealnie pasuje do propagowania teorii ewolucji chociażby w światowym szkolnictwie. To, że wielu ludzi powtarza jakąś tezę nie oznacza jej słuszności.

“Nauka” się zmienia.

Naukowcy bardzo różnią się w swoich poglądach na wiele tematów. Nie zawsze tematy, które mają swoje naukowe potwierdzenia są rozpowszechniane, chociażby ze względu na manipulacje, które będą dawać korzyści i wypełniać pożądliwości tych, którzy rządzą naszym światem (niekoniecznie chodzi tu o samych polityków, a elity światowe – kierowane swoją drogą szatańskim podstępem).

Nauka również zmienia się z czasem, gdy dochodzą nowe możliwości, lepsze narzędzia czy kolejne badania. Naukowcy dawniej twierdzili, że wszystkie planety oraz Słońce krążą w okół Ziemi (teoria geocentryczna):

Skąd się wziął świat? - Ewolucja Kosmiczna

Twierdzono również, że duży kamień spada w dół szybciej od małego, obecnie wiadomo iż grawitacja tak samo oddziałuje na obiekty różnej wielkości (sprawdźcie to sami) :

Uczono też, że choroba wiąże się z tym, że masz zakażoną krew. Polecano niegdyś spuszczanie części krwi z organizmu jako kurację uleczającą. Wykonywali to między innymi fryzjerzy. Na pewno kojarzycie czerwono-biały szyld, który można zobaczyć np. na filmach wystawiony przed salonem fryzjerskim:

Skąd się wziął świat? - Ewolucja Kosmiczna

Jeszcze raz chcemy podkreślić, że lubimy naukę, ale nie każda nauka jest zdrowa i można ją potwierdzić po przez badania, eksperymenty a nawet logikę.

W kolejnych tematach tej serii zaprezentujemy następne zagadnienia związane z ewolucją oraz kreacjonizmem.

Prosimy o modlitwę oraz czujność, by żadna wpajana nam ludzka nauka, nie mijała się z prawdą.
[SPRAWDŹ TEŻ: DOWODY NA MŁODY WIEK ZIEMI]
[SPRAWDŹ TEŻ: KREACJONIZM]

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Anonimowy

  Ewolucja to fikcja i każda rozsądną osoba to widzi. Z nauką nie ma nic wspólnego, nauka to nie domysły.

 2. Duchowe Pogotowie pl

  To, że powstaje czegoś w setkach nie oznacza, że jest w tym prawda, na tak zwany "big bang" nie ma żadnych dowodów naukowych, wszystko pozostaje w domysłach, jest to wszystko oparte na tym, ze wierzą, że tak mogło być, a to z nauką nie ma nic wspólnego. Druga kwestia nie wiem skąd wziąłeś sobie to, że ziemia jest płaska, bo tutaj nikt tak nie uważa, a do tego Biblia określała krągłość ziemi długo przed tym jak odkrył to Arystoteles. Gdy człowiek zapoznaje się z pracami naukowców tak kreacjonistycznych i ewolucjonistycznych na pierwszy rzut oka widać, że ci drudzy się mylą, wydaje mi się, że raczej ty kolego nie zapoznajesz się z pracami naukowców kreacjonistycznych a bierze bez krytycznie do serca to co mówią ewolucjoniści.

 3. Duchowe Pogotowie pl

  PS. Twój komentarz zostanie usunięty ze względu na wulgarny nick.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.