Podcasty

Nagrania audio z Bożym przesłaniem!

Witajcie kochani bracia i siostry oraz Wy którzy poszukujecie i pragniecie poznać Wszechmocnego Boga! Od jakiegoś czasu Pan wlewał serca,
by nasze artykuły były dla Was dostępne również w formie audio!

Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy mają problemy ze wzrokiem,
a także, że czasem niektóre rzeczy lepiej jest przekazać słownie, niż pisemnie. Chcemy być bardziej dostępni i to co dostajemy od Naszego Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca pragniemy przekazać jak największej ilości ludzi!

Już niedługo zarówno tu na stronie, jak i na portalach streamingowych będziecie mogli posłuchać ciekawych dyskusji i rozmów na różnorodne tematy duchowe, które będą dostępne w formie podcastów. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą nową możliwością dzielenia się wiedzą
i doświadczeniem z Wami w zupełnie nowym formacie.

Bądźcie z nami, śledźcie nasz blog i nie przegapcie pierwszego podcastu!

Już wkrótce więcej szczegółów.

Dziękujemy Wam za wsparcie i za to, że jesteście z nami, by wspólnie lepiej poznawać Boga, Jego wolę i wzajemnie wspierać się w biegu do domu!

Niech nasz Pan będzie uwielbiony!

W naszym najnowszym podcaście, gdzie przyjrzę się w tematyce chrześcijańskiego podejście konfliktu zbrojnego i znaczenia wiary w obliczu wyzwań wojennych. Czy spokój ducha jest możliwy w świecie naznaczonym konfliktami zbrojnymi?

Chrześcijański pacyfizm

W naszym najnowszym podcaście, gdzie przyjrzę się w tematyce chrześcijańskiego podejście konfliktu zbrojnego i znaczenia wiary w obliczu wyzwań wojennych. Czy spokój ducha jest możliwy w świecie naznaczonym konfliktami zbrojnymi?

Fałszywa mowa na językach społecznościach chrześcijańskich: Wyzwanie do pokuty! W dzisiejszych społecznościach charyzmatycznych, fałszywa mowa na językach stanowi podstawę wiary i duchowego życia. Nauczanie religijne zawsze przekreślało prawdy Biblijne, miłości i szacunku do braci. Często dochodzi do sytuacji, gdzie ludzie używają tzw. dary mowy na językach w sposób niebiblijny, krzywdząc innych i niszcząc więzi społeczności wypierając miłość.

Czym właściwie jest fałszywa pamiątka? Organizacja wprowadza swoich wiernych w błąd na podstawie zafałszowanego wersetu z Ewangelii Łukasza, że wino i chleb podczas wieczerzy było tylko podawane przez wiernych, a nie spożywane. Nasze spotkanie było w prowadzeniu Pana Jezusa w celu uderzenia i zachwiania wierności tej pary świadków wobec organizacji. W jaki sposób Pan pokierował do spotkania z świadkami, którzy nas postanowili zaprosić na pamiątkę wieczerzy? Czy przyjęliśmy zaproszenie na pamiątkę czy może rozmowa przebiegła inaczej? Ostatecznie, zapraszamy do świadectwa i opowieści o przebiegu rozmowy z dwojgiem świadków, ale także zachęcenie do refleksji nad szerszymi kwestiami manipulacji, wiary ludzi organizacji i tożsamości tej sekty.

Wybory żywych trupów

W obliczu kolejnych wyborów politycznych, chrześcijanie stają ponownie przed próba z umiłowaniem świata czy wykonania woli Boga. Czy oddać swój głos w wyborach na kandydatów, których życie osobiste i publiczne nie zawsze jest zgodne z nauką chrześcijańską? Czy uczestnictwo w procesie wyborów politycznych może stanowić grzech?