“Uważajcie, aby Was ktoś nie zwiódł” czyli wilk w owczej skórze.

UWAGA! Zwodziciele w natarciu!

Dzisiejszy artykuł nie ma na celu ewangelizacji. Dziś pragniemy przestrzec Was przed niebezpieczną organizacją (tu akurat SEKTĄ), która od 2018 roku obrała sobie polskie społeczeństwo w celu propagowania idei i nauk swego “kościoła”.

“A on odpowiedział: 
Każda roślina, której nie zasadził mój Ojciec niebieski, będzie wykorzeniona.
Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych, 
a jeśli ślepy prowadzi ślepego, obaj w dół wpadną.” 
Ewangelia Mateusza 15:13-14
Mowa tu o “Kościele Boga Wszechmogącego” – zwanego również “Błyskawicą ze wchodu”. 

Ten ruch religijny został utworzony w 1991 r. w Republice Chińskiej,
przez nauczyciela fizyki Zhao Weishan.

Fundamentem tej sekty jest zwodnicza nauka o powtórnym, potajemnym przybyciu Jezusa Chrystusa w postaci kobiety – Yang Xiangbin. 

W doktrynie wspólnoty elementy chrześcijańskie są mieszane z elementami chińskiej pobożności ludowej i uzupełniane nowymi objawieniami. 

Ze względu na prześladowania za poglądy religijne w 2001 r. zarówno Zhao jak i Yang dostali azyl w USA. Obecnie zarządzają swoją organizacją z Nowego Jorku.


Zwodniczy głos w internecie


Ich zwodnicza nauka głoszona jest w dużej mierze w internecie, social mediach.
Osobiście mieliśmy okazję “spotkać” ich wyznawców na portalu facebook.
Nie tylko natknęliśmy się niejednokrotnie na wystawiane przez nich posty, promowanie ich strony czy komentarze na chrześcijańskich profilach czy grupach, ale również zostaliśmy zapraszani do znajomych przez osoby z tej organizacji.

Są to profile bardzo specyficzne –  polskie nazwy, bądź Polsko-chińskie (np. Polskie imię i chińskie nazwisko), a do nich dołączone zdjęcia profilowe osób o azjatyckiej urodzie.

Rozmowa z nimi jest bardzo sympatyczna, wychwalają Boga, radują się z nawiązania nowej znajomości, chwalą Polskę – twierdzą również, że mieszkają w Polsce bądź są sympatykami naszej kultury. Nie chcemy w żaden sposób tego negować, gdyż nie mamy żadnych podstaw oceniać ich jako ludzi – choć ich zachowanie jest zawsze charakterystyczne, wręcz można, by przyznać że rozmawia się nie z człowiekiem a botem (komputerem, maszynom), który ma wyrobiony pewien schemat odpowiedzi. (Duża ilość emotek, powtarzanie tych samych zwrotów i używanie podobnych sformułowań przez różne osoby).
Te zachowania od razu pobudziły naszą czujność, dlatego zaczęliśmy interesować się ich działalnością.


Jeden z wpisów na facebooku:

“KOŚCIÓŁ BOGA WSZECHMOGĄCEGO” a Pismo Święte.

Wyznawcy tej organizacji bazują głównie na paru fragmentach z Pisma Świętego, by przekonać odbiorców do słuszności swoich wierzeń.

Jednak wystarczy prześledzić ich stronę głębiej i nie trudno odnaleźć dowody na ich zwiedzenie.

To tylko kilka przykładów – wystarczy sprawdzić samemu i nie dać się złapać na mówione przez nich kłamstwa, przybrane w piękne słowa.

W Biblii wielokrotnie odnajdujemy fragmenty, mówiące nam że przyjdą tacy, którzy będą nas zwodzić twierdząc, że Jezus już przyszedł.


“I powiedzą wam: Oto tu, albo: Oto tam jest. Nie chodźcie tam ani nie idźcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca nieba aż po drugi, tak będzie i z Synem Człowieczym w jego dniu.”
Ewangelię Łukasza 17:23-24

Jezus Chrystus nie zjawił się jeszcze powtórnie, a to jest główny fundament ich instytucji.  Każdy kto zna Pismo i kieruje się Bożą prawdą wie jakie znaki będą zwiastować nadejście Dnia Pańskiego. 

Pisaliśmy o tym chociażby przy okazji artykułu  [NADCHODZI TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA]. Pismo mówi nam, że zanim nadejdzie nasz Pan muszą się spełnić proroctwa związane z czasami ostatecznymi – które jak wiemy są jeszcze przed nami. 

Pismo Święte przestrzega nas przed błędną nauką wielokrotnie. 

“Prosimy was, bracia, przez wzgląd na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa i nasze zgromadzenie się przy nim; Abyście nie tak łatwo dali się zachwiać w waszym umyśle i zatrwożyć się ani przez ducha, ani przez mowę, ani przez list rzekomo przez nas pisany, jakoby już nadchodził dzień Chrystusa. Niech was nikt w żaden sposób nie zwodzi. Ten dzień bowiem nie nadejdzie, dopóki najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia; Który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co się nazywa Bogiem lub co jest przedmiotem czci, tak że zasiądzie w świątyni Boga jako Bóg, podając się za Boga.”

II List do Tesaloniczan 2:1-4

“I odpowiedział im Jezus: Uważajcie, aby was ktoś nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem, mówiąc: Ja jestem Chrystusem. I wielu zwiodą.”
Ewangelia Mateusza 24:4-5


PODSUMOWANIE

Zarówno Pani Yang, jak i każdy inny, który podaje się za Jezusa Chrystusa nie potrafi czynić żadnych cudów. Historie tych osób nie mają pokrycia w  Piśmie Świętym. Nie wysłuchują oni naszych modlitw gdziekolwiek byśmy nie byli, bo mają rozum ludzki, ograniczony. Nasz Pan ma w sobie moc, i każdy kto ma z nim żywą relację i studiuje Słowo Boże, nie da się zwieść. 
 
Ich działania w Polsce opierają się na głoszeniu swoich tez w social mediach -można odnaleźć ich udzielających się m. in. na forach Chrześcijańskich czy YouTube. Wzbudzają ogromną sympatię, z miłością komentują posty innych, przy okazji udostępniając treści zamieszczane na ich stronie.

Dlatego uważajmy, badajmy każdy artykuł, który przeczytamy, szukajmy wiedzy i módlmy się za zwiedzionych ludzi i za wszystkich innych, by nie dali się zwieść. 

Nie pozwólmy, by ludzkie nauki, czy kłamstwa panowały nad naszym życiem!
Niech to nasz Pan żyje w Nas, Duch Święty pozwala nam się zmieniać, a każdą wiedzę do swojego postępowania wyciągajmy z jedynego natchnionego Bożą łaską źródła – czyli Biblii. 

Według danych podanych na wikipedii ich instytucja na całym świecie liczy już milion osób. Może i na skalę światową liczba nie jest pokaźna, jednak nawet jedna uratowana dusza owładnięta błędną nauką jest na wagę złota!