Wieczne dziewictwo Maryi
Dziś pragniemy odnieść się do drugiego z kolei dogmatu Kościoła Katolickiego, dotyczącego Marii z Nazaretu. Tym razem omówimy “wieczne dziewictwo”.
Opierając się na Piśmie Świętym, możemy potwierdzić fakt, iż Maria była dziewicą, gdy została zapłodniona przez natchnienie Ducha Świętego, z którego zrodził się Chrystus.
Jednak twierdzenie iż Maria pozostała dziewicą do końca swego życia, nie jest prawdą.
Jak podaje Wikipedia:
“Dziewictwo Marii z Nazaretu, matki Jezusa – przedmiot wiary chrześcijan, odnoszący się do jej dziewictwa przed i w czasie urodzenia Jezusa, a także, według większości chrześcijan, również po urodzeniu.”
Możemy również przeczytać:
“Dogmat ogłosił papież Marcin I na Synodzie Laterańskim w Rzymie w 649 r. – Maria z Nazaretu została zapłodniona przez Ducha Świętego bez nasienia, następnie urodziła zachowując swe nienaruszone dziewictwo.”
“Jeśli ktoś nie wyznaje nauki świętych ojców (…), że właściwie i prawdziwie święta, niepokalana i zawsze dziewica Boża Rodzicielka (…)”
Jednak, o ile z samym dziewictwem Marii, aż do narodzin Pana Jezusa w pełni możemy się zgodzić, tak Katolickie teorie odnośnie WIECZNEGO DZIEWICTWA, na podstawie Pisma bez problemu możemy obalić. Już w pierwszym rozdziale Ewangelii Mateusza czytamy:
“Ale nie obcował z nią, dopóki nie urodziła swego pierworodnego syna, któremu nadał imię Jezus.”
Ewangelia ukazuje nam również, że Pan Jezus, w postaci ludzkiej miał cielesnych, zrodzonych z tej samej kobiety braci:
“A gdy on jeszcze mówił do ludzi, jego matka i bracia stanęli przed domem, chcąc z nim rozmawiać. I powiedział mu ktoś: Oto twoja matka i twoi bracia stoją przed domem, chcąc z tobą mówić.”
Ewangelia Mateusza 12:46-47
“Czyż to nie jest syn cieśli? Czyż jego matce nie jest na imię Maria, a jego bracia to Jakub, Józef, Szymon i Juda? A jego siostry, czyż wszystkie nie są wśród nas? Skąd więc on ma to wszystko?”
Ewangelia Mateusza 13:56-57
“Ale nie obcował z nią, dopóki nie urodziła swego pierworodnego syna, któremu nadał imię Jezus.”
Jednorodzony (strony 3439) gr. Monogenēs tłumaczy się również na jedynak, jedyny.
Zachęcamy abyście sami sprawdzili, użytych słów z pierwotnego zapisu w grece, po narodzinach Pana Jezusa w ludzkiej postaci zawsze było używane słowo “prōtotokos” (pierworodny) nigdy jedynak, czy jednorodzony Syn, tak jak jest to używane do Pana Jezusa w kontekście narodzonego z Ojca.
Nie zapominajmy nigdy, że Bóg jest naszym jedynym Panem, tylko do niego mamy się modlić, a naszym jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus.
Niestety wielu ludzi w Kościele Katolickim mylnie uważa, że Maria pozostała dziewicą do końca życia, dlatego módlmy się za tych ludzi, przestrzegajmy ich przed ludzkimi naukami, by w swej drodze do zbawienia nie zatracili prawdy zawartej w Biblii.
A jeśli nie wierzycie nam na słowo – Weźcie Pismo Święte, sprawdźcie sami!