Kto stworzył Boga?

You are currently viewing Kto stworzył Boga?
 
Czy wiecie, jakie jest jedno z najczęściej zadawanych pytań przez ewolucjonistów?
 

KTO STWORZYŁ BOGA?

To pytanie potwierdza błędne myślenie ewolucjonistów i potwierdza, że postrzegają Boga w zły sposób, umniejszają jego Wielkości. Nasz Bóg (ten Biblijny – jedyny prawdziwy) nie podlega wpływowi czasu, przestrzeni i materii. Jeżeli wpływałaby na niego chodź jedna z tych rzeczy, nie mógłby być Bogiem. Czas, przestrzeń i materia to tzw. Continuum, wszystkie elementy muszą wystąpić w tym samym momencie. Biblia odpowiada nam o całym stworzeniu Continuum przez Stwórcę:

“Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.”
Księga Rodzaju 1:1
 
  • Na początku – czas
  • niebo – przestrzeń
  • I ziemię – materię

Jak wiadomo:

Istnieją trzy czasy: przeszły, teraźniejszy, przyszły. Materia może przyjmować różne stany skupienia: stały, ciekły lub gazowy. Przestrzeń natomiast wyrażamy na podstawie szerokości, długości i wysokości. Jest to wszystko, co Bóg musiał stworzyć jednocześnie aby zaistniało continuum.

Logicznie analizując – Bóg tworząc wszechświat – nie mógł być wewnątrz swojego stworzenia, musiał być poza nim, ponad nim.

To tak jak konstruktor, który stworzył np. komputer, nie siedzi w swoim urządzeniu i nie zmienia cyferek i literek na ekranie, tylko jest poza nim. Albo patrząc na wielki budynek, wiemy, że ktoś go stworzył i wiemy też, że nie jest on jedną z cegieł tego budynku – tylko jego konstruktorem – tak jak Bóg stworzył chociażby drzewa, zwierzęta czy ludzi. Jeżeli świat stworzyłby się samoistnie – jak twierdzi TEORIA ewolucji – niech którykolwiek ewolucjonista wytłumaczy, skoro jego mózg jest przypadkowym zbiorem chemikaliów, skąd się wzięły takie emocje jak zawiść, miłość, współczujcie, moralność, zazdrość ect. Jeżeli mózg powstawał przez miliardy lat, z przypadkowo złożonych procesów chemicznych, to jak można zaufać procesowi rozumowania i własnym myślom które posiadamy?

 

PODSUMOWANIE

Reasumując: pytanie skąd pochodzi Bóg, uwzględnia ograniczonego Stwórcę. Jest to głównym problemem rozważań ewolucjonistów. Nasz Bóg, Pan którego czcimy, dzięki któremu możemy istnieć, który dla prawdziwych Chrześcijan jest jedynym właściwym wyborem jest poza materią, poza czasem i poza przestrzenią.