Świat przed wielkim potopem część 4 : “Olbrzymie zwierzęta”

You are currently viewing Świat przed wielkim potopem część 4 : “Olbrzymie zwierzęta”

W poprzednich częściach przedstawiliśmy dowody, że olbrzymi (ludzie) istnieli naprawdę, obaliliśmy ewolucjonistyczne bajki o brakującym ogniwie, a także przedstawiliśmy jak wyglądały warunki rzeczywistości przedpotopowej.

W tej części natomiast zajmiemy się zwierzętami, których odnalezione szczątki były naprawdę okazałych wymiarów. 
Dlaczego zwierzęta, owady i rośliny były większe niż w dzisiejszej rzeczywistości?

 

Postaramy się wam na to pytanie odpowiedzieć. Zapraszamy do kolejnej części z serii wpisów
“Świat z przed wielkiego potopu”.

BEZROGI NOSOROŻEC

Pierwszym gatunkiem jaki warto wymienić, jest nosorożec bezrogi, zwany inaczej Paraceratherium.

Największy okaz został odnaleziony w Chinach w 2015 roku i mógł mierzyć nawet około 8 metrów wysokości. To o 3 metry więcej niż stworzenia tego gatunku znajdowane do tej pory. 
Pomijając już ten rekordowy wzrost – już 5 metrowy nosorożec robi ogromne wrażenie.

OLBRZYMIE OWADY

Ten rodzaj istot żywych stracił w rzeczywistości po potopowej najwięcej na swojej wielkości przez niższą zawartość tlenu i niższe ciśnienie powietrza.

Dobrym przykładem wpływu tlenu i ciśnienia na organizmy żywe w dzisiejszych czasach, mogą być stworzenia wodne, które żyjąc w wodach bogatych w dużą zawartość tlenu stają się aż do 1000 razy cięższe i większe od swoich odpowiedników w wodach znaczniej uboższych w tlen. 

W dzisiejszej rzeczywistości, z tak mała ilością tlenu w powietrzu, owady, które oddychają przez skórę, nie mają prawa urosnąć do tak wielkich rozmiarów jakie osiągały w warunkach przed potopem. 
 
Na całym świecie odkrywane są setki skamielin olbrzymich owadów. 

creationevidence.org

Przedstawiona powyżej skamienielina ważki została odkryta we Włoszech.
Jej rozstaw skrzydeł wynosił 125cm – dla porównania rozpiętość skrzydeł sokoła wędrownego może dojść do niecałych 115 cm.

Kolejnym robakiem, którego skamieniałości dość często odnajdywano jest karaluch.
Obecnie karaluchy gatunku madagaskarskiego osiągają około 8 cm – natomiast okaz ze skamienieliny miał aż 45 cm wielkości!
 
Ponadto odnaleziono również okazy koników polnych wielkości 60 cm, a w Niemczech znaleziona została stonoga o długości 260cm.

STWORZENIA XXL

W skamienielinach odnajduje się coraz więcej dowodów na inną rzeczywistość panującą na ziemi przed potopem, który został zesłany przez Boga, w momencie gdy nie mógł patrzeć i znieść zepsucia społecznego i moralnego ludzi, którzy uwielbili grzech, krzywdę i pożądliwości.

"A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli
oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,
Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi
i bolał nad tym w sercu swoim.
I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi,
począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów
i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem. 
Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana."

1 Mojżeszowa 6:5-8

Odnaleziona w skamieniałościach tarantula miała rozstaw odnóży wielkości 90cm.
Odnaleziono również pałki szerokolistne mierzące po 18m! 

Na tym jednak nie koniec odkryć! W Teksasie odnaleziono olbrzymiego osła, mierzącego 265cm wysokości do barku! Odkryto również rogi Bizona z rozstawem 360cm!

Patrząc na dzisiejsze Bizony, które są potężnymi zwierzętami kopytnymi, tylko możemy sobie wyobrazić jak wielkie musiały być osobniki przed potopem.

Podobne znalezisko prezentowało poroże jelenia, które osiągnęło rozstaw 360cm szerokości.

dinoanimals.pl

W Australii odnaleziono kangura mierzącego ponad 3 metry wysokości.
Średnia wysokość samca to około 140cm.
Australijka Barbie Dutter, odnalazła szczątki wombata, który osiągnął rozmiary małego auta. 

Harlz – Fotolia.com

Również w Australii został odnaleziony szkielet wielkiego ptaka, o którym wspomniano w gazecie “The Guardian” 16 sierpnia 2002 roku. Jest przyrównywany do wielkiej “gęsi”, która osiągnęła wysokości słonia afrykańskiego i mogła ważyć nawet 500kg! 

fossil-treasures-of-florida.com

To jeszcze nie koniec zwierzęcych olbrzymów. Jim Erb odnalazł w jeziorze Johnson’a w Wiskonsinolbrzymi cios bobra. Wg. obliczeń właściciel mógł mierzyć nawet 240 cm! 

Natomiast w Ohio odnaleziono szkielet bobra mierzącego 180 cm. Robi to niesamowite wrażenie biorąc pod uwagę, że dziś dorosły samiec może osiągnąć maksymalnie 100 cm.

W pierwszej części naszej serii możecie przeczytać o warunkach panujących na ziemi przed potopem. Wtedy wszystko było większe – zarówno rośliny jak i zwierzęta. 

Zwiększone ciśnienie wspomagało ubogacenie wody w większą ilość tlenu, dzięki czemu na mniejszej powierzchni wody mogło żyć więcej dużych okazów, które w dzisiejszych czasach nie mają takiego komfortu. Obecnie ilość tlenu w wodzie negatywnie wpływa na gabaryty i ilość dużych stworzeń wodnych.

W tym przypadku możemy wziąć na tapetę drapieżnika słono wodnego. Obecnie największym gatunkiem rekina, jest rekin wielorybi, który osiąga do 15m.
Wielkość rekina można określić na podstawie wielkości jego zęba. W przybliżeniu oblicza się, że 1 cm długości zęba, odpowiada 180 cm długości ciała.

Ogromny ząb rekina przedstawiony na powyższym zdjęciu, ma 13-14cm, to w przeliczeniu pokazuje, że właściciel musiał  mieć około 24-25m długość ciała! 
 
Wiele osób zna zapewne film “Szczęki” przedstawiający atak żarłacza białego. Tamten rekin budzący grozę miał raptem 8m. To oznacza, że mierzący 25m Megalodon, zjadł by takiego Żarłacza jako przystawkę.

wszechocean.blogspot.com

W pierwszej części mogliście przeczytać o Japońskim naukowcu, który stworzył warunki przybliżone do tych, które panowały przed potopem. Z krzaczka pomidorów koktajlowych, wyhodował olbrzymie drzewo pomidorowe rodzące tysiące pomidorów o wielkości piłek tenisowych.

Podobny zabieg postanowił poczynić pewien Amerykanin, Carl Baugh, który hoduje piranie w komorze pod ciśnieniem, ze zwiększonym polem magnetycznym, próbując zbliżyć ich warunki życia, do tych z przed potopu.

Jaki jest efekt tego eksperymentu? 

Wyhodowane ryby są czterokrotnie większe niż normalnie spotykane piranie.

EFEKT POTOPU

Trzy tysiące metrów nad poziomem morza, w Peruwiańskich Andach odnaleziono 500 muszli Ostryg.

Niektóre z nich osiągnęły 3,5 metra szerokości i ważyły 300kg! 

“Express Times” 3 lutego 2001 r.

A tak prezentował się perły z tych ostryg:

“Daily American Republic” 02.03.2001

Skamieniałe małże są odnajdywane na całym świecie i to setki kilometrów od mórz czy oceanów.
Skamieniałości mięczaków zostały odnalezione między innymi na szczycie Mount Everest.
 
Dowody na Biblijny potop mnożą się i są na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko chcieć je zobaczyć i nie próbować wyciszać zdrowego rozsądku.

Według teorii ewolucji stworzenia powinny być coraz lepiej rozwinięte, silniejsze, większe itp. Lecz wszystko działa na przekór tej błędnej teorii, a stworzenie staje się coraz marniejsze i słabsze niż przed tysiącami lat. 

Całe stworzenie krzyczy o wielkości Boga i Jego potędze, o tym jak wielkim geniuszem się wyróżnia i jak wszystko stworzył na Swoje słowo.

"Niebiosa głoszą chwałę Boga, a firmament obwieszcza dzieło jego rąk."

Psalm 19:1