7 kroków, by zmienić swoje życie!

You are currently viewing 7 kroków, by zmienić swoje życie!
Tak wielu ludzi pragnie odmienić swoje życie. Pragnie odnaleźć sens, a nawet nie wie gdzie go szukać. Często tym celem stają się rzeczy ulotne – jak pieniądze, dobry samochód, piękny dom, czy fajna wycieczka. Błahe – jak poderwanie pięknej dziewczyny, czy przystojnego faceta.   Jednak pieniądze raz są, raz ich nie ma, dobry samochód może się popsuć – albo co gorsza można go stracić w wypadku. Piękny dom daje satysfakcję na chwilę, a praca którą trzeba włożyć, by na niego zarobić często przynosi więcej smutku i problemów niż sama radość z jego posiadania. Wycieczka jest wspaniała, ale w końcu się kończy, a pozostałe wspomnienia, to tylko wspomnienia.  Związek oparty jedynie na wyglądzie czy grubości czyjegoś portfela też nie da nam satysfakcji, bo zazwyczaj wyprany jest z emocji oraz miłości, a uroda przemija.
 
Satysfakcje może przynieść wspaniała rodzina i kochający ludzie wokół. Jednak to też coś ulotnego, bo życie prędzej czy później może się zakończyć i może zostać smutek i rozgoryczenie, ludzie – nawet najbliżsi i tacy, których czujesz się pewny – też mogą zawieźć.
 

Czy jest więc coś na tym świecie co może przynieść satysfakcję i stać się stałym, niezmiennym celem?

 

Ta odpowiedź pewnie wyda się dla wielu osób banalna, ale takim stałym celem naszego życia jest droga do zbawienia, którą jest nasz Bóg i Pan – Jezus Chrystus.

[SPRAWDŹ TEŻ: JEZUS CHRYSTUS JEDYNĄ DROGĄ]  

 

Ludzie końca czasów 

 
Niestety częstą cechą ludzi dzisiejszych czasów jest brak cierpliwości, pragnienie osiągnięcia swoich marzeń “teraz, zaraz”, odległe plany nie wchodzą w grę, bo liczy się pośpiech. Dlatego do swoich celów dochodzi się “po trupach” i mimo wszystko.
Nie zważając w tym na drugą osobę.
 

Egoizm, zło, brak empatii i wrodzonej miłości. A to tylko doprowadza do depresji, do braku samoakceptacji i niemożności odnalezienia swojego miejsca.  Też tacy byliśmy. Ciągle było nam mało. Mało pieniędzy, mało czasu i mało zrozumienia. Mało miłości. A przecież mieliśmy prawie wszystko. Nie zwracaliśmy uwagi na to jak wiele posiadamy, że mamy dach nad głową, codziennie ciepły posiłek, kochającą się rodzinę. Jednak ciągle było mało.

[SPRAWDŹ TEŻ: ŚWIADECTWO: UWOLNIONY Z NARKOTYKÓW I NERWICY]
[SPRAWDŹ TEŻ: ŚWIADECTWO: DEPRESJA CICHY MORDERCA]

Ciągle czuliśmy pustkę, tęsknotę. Dopiero gdy do naszego życia zaprosiliśmy Boga, pustka została wypełniona. Tęsknota minęła. Pojawił się cel, który jest stały i niezmienny. Obietnica, która nie jest kolejną z tych bez pokrycia, a taka której mamy 100% pewności. Nadzieja i wiara, która odmieniła nasze życie. Pozwoliła narodzić się na nowo. Powiesz: BANAŁ, i że nie wierzysz w takie obietnice? Pewnie wiele razy się zawiodłeś. Tak – ludzie zawodzą. Ale obietnica opisana w Piśmie Świętym nie jest dana przez ludzi, a przez nieomylnego i Wszechmocnego Boga.

[SPRAWDŹ TEŻ: NIEOMYLNOŚĆ PISMA ŚWIĘTEGO]

Dla największych niedowiarków Bóg przygotował proroctwa, które w większości już się wypełniły, a te które są jeszcze przed nami dotyczą końca czasów. I właśnie dlatego pragniemy uświadamiać ludzi, że potrzebują zbawienia – bo według obietnicy – każdy może je otrzymać. ALE CZY CHCESZ ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE?

 • Czy czasem się zastanawiasz nad sensem swojego istnienia?
 • Może borykasz się z jakimiś problemami, uzależnieniem?
 • Może masz depresję, albo ataki paniki?
 • Albo problemy z agresją?
 • A może po prostu czujesz się samotny w tym wielkim świecie, nie potrafisz za nim nadążyć?

To są sprawy do których trudno się przyznać przed światem, nawet przed najbliższymi – coś o tym wiemy, bo sami przez to przechodziliśmy. Co gorsza – nic nie pomagało i wpadaliśmy coraz głębiej w bagno własnego życia. Jednak pojawił się na naszej drodze ktoś, kogo siła przewyższyła wszystkie siły tego świata i wyciągnął do nas swoją rękę i wyrwał nas z bagna własnych słabości, kompleksów i problemów. Jezus Chrystus! Ciebie również podniesie, tylko czy i ty wyciągniesz swoją dłoń w Jego stronę? Wiemy, że jeśli doszedłeś aż do tego momentu artykułu, tzn. że poważnie chciałbyś odmienić swoje życie. Możliwe, że już coś z tym zacząłeś robić, a może te zmiany są dopiero przed Tobą. Chcemy Ci podpowiedzieć dlaczego warto i jak zabrać się do rozpoczęcia nowego – lepszego życia. Życia bez trosk codziennego świata, bez uzależnień, bez wiecznego strachu i odczuwalnej pustki. Jeśli myślisz, że do tych zmian potrzebny jest psychoterapeuta, a zmiany w sferze duchowej może przynieść jakaś organizacja czy instytucja “religijna” – to gwarantujemy Ci, że tylko sam Bóg może dać Ci ukojenie.

[SPRAWDŹ TEŻ: EKUMENIA JEDNA ŚWIATOWA RELIGIA]

Żaden ksiądz czy pastor nie jest do tego potrzebny, a do zrozumienia Pisma Świętego nie potrzebujesz książek, przypisków czy tłumaczeń żadnego kaznodziei. Tylko Ty i Bóg, Ty i nasz Pan JEZUS CHRYSTUS.

JAK SIĘ ZMIENIĆ, OD CZEGO ZACZĄĆ I DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?
 

1. Dlaczego potrzebujemy zbawienia?

Świat, w którym dane jest nam żyć nie jest własnością człowieka – a Boga i każdy kto przekracza jego prawo jest winny i zasługuje na karę.

[SPRAWDŹ TEŻ: POJEDNAJ SIĘ PÓKI MASZ CZAS]

Tą karą jest śmierć – ale nie ta cielesna, bo jej dozna każdy – a śmierć duchowa i wieczne oddzielenie od Boga – czego dziś nie odczuwamy. Nawet osoby, które wyparły Boga ze swego życia, są poddane (choć nieświadomie) Jego działaniu

[SPRAWDŹ TEŻ: MIT NIEŚMIERTELNEJ DUSZY – PIEKŁO I DRUGA ŚMIERĆ]
[SPRAWDŹ TEŻ: MIT NIEŚMIERTELNEJ DUSZY – CIAŁO I DUSZA]
[SPRAWDŹ TEŻ: MIT NIEŚMIERTELNEJ DUSZY – ANIHILACJA KAŻDEGO WROGA]

Sami kiedyś nie zauważaliśmy tego działania, wszystko tłumaczyliśmy dziełu przypadku, nazywając to losem. A to wszystko Boży plan. Jeśli zechcemy zaufać Bogu to dostrzeżemy ten plan w naszym życiu, dodaje on nie tylko nadziei, ale i pozwala na zrozumienie wielu – nawet trudnych do ogarnięcia przez ludzki umysł sytuacji. 

“Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego
List do Rzymian 3:10
 
“Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa 
zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu 
i zagłady bezbożnych ludzi.”
2 List Piotra 3:7
  
“Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej”
List do Rzymian 3:23
 
Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani mężczyźni współżyjący ze sobą;
Ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani złorzeczący, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.”
1 List do Koryntian 6:9-10
 
“Ale bojaźliwi, niewierzący, obrzydliwi, mordercy, rozpustnicy, czarownicy, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy będą mieli udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To jest druga śmierć.
Księga Objawienia 21:8
 

2. Sam siebie nie zbawisz, ani żaden inny człowiek nie zrobi tego za Ciebie!

Wiele osób uważa, że wystarczy być “dobrym człowiekiem” by uzyskać zbawienie. Uczynkowość jest również jedną z doktryn głoszonych chociażby wśród społeczności kościoła katolickiego, czy ludzi którzy woli Bożej nie poznali. Jednak same dobre uczynki, działania na rzecz akcji charytatywnych, pomoc słabszym – nie odkupią naszych win.
[SPRAWDŹ TEŻ: DOBRZY LUDZIE IDĄ DO PIEKŁA, ZBAWIENI DO NIEBA]
[SPRAWDŹ TEŻ: CZYM JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO?]

Każdy z nas zgrzeszył choć raz, i każdy z nas potrzebuje zbawienia by móc żyć wiecznie. Samodzielnie nie jesteśmy wstanie tego osiągnąć – jednak Bóg wyciągnął do nas swoją dłoń i dał nam szansę odkupienia win. Ten ratunek niesie Jezus Chrystus, który oczyścił nasz grzech, wybielił nas swoją krwią.

 
“Dlatego z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwione żadne ciało w jego oczach, gdyż przez prawo jest poznanie grzechu.”
List do Rzymian 3:20
 
“Kto bowiem przestrzega całego prawa, a przekroczy jedno przykazanie, staje się winnym wszystkich.”
List do Jakuba 2:10
 
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił”
List do Efezjan 2:8-9
 
I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”
List do Efezjan 4:12
 

3. Zbawienie tylko od Boga!

 
Bóg wiedząc, że sami nie możemy się zbawić – przygotował dla nas ratunek. Dał nam swą łaskę, dał nam szansę życia wiecznego!
 
“Zapłatą bowiem za grzech jest śmierć, ale darem łaski Boga jest życie wieczne w Jezusie Chrystusie, naszym Panu.”
List do Rzymian 6:23
 
“Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.”
Ewangelia Jana 3:16-17
 
“Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał
sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przyprowadzić do Boga; uśmiercony w ciele, lecz ożywiony Duchem;”
1 List Piotra 3:18
 

4. Oddaj życie Panu i zaznaj łaski życia wiecznego!

 
Zbawienie możemy osiągnąć jedynie po przez wiarę w Jezusa Chrystusa – w wielki czyn jakim była jego śmierć krzyżowa. Chrystus odkupił swoją krwią nasze winy – umarł przez nasz grzech. I gdy mu zaufamy, będziemy wierni i powierzymy Mu w pełni swoje życie on nigdy nas nie opuści i będzie przy nas na zawsze.
 
Gdy weźmiemy swój krzyż i staniemy się nowym człowiekiem – otrzymując wielki tytuł Bożego dziecka – całe nasze życie się zmieni – uczynki nie staną się próbą ratowania duszy – a codziennością i normalnym działaniem. Bo nie będziemy już działać my, a Duch Chrystusowy, który zamieszka w naszych sercach – a jedynym prawem którym będziemy się kierować – będzie prawo miłości!
 
“Dlatego też całkowicie może zbawić tych, którzy przez niego przychodzą do Boga, bo zawsze żyje, aby wstawiać się za nimi.”
List do Hebrajczyków 7:25
 
“Lecz wszystkim tym, którzy go przyjęli, dał moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w jego imię;”
Ewangelia Jana 1:12
 
“I odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do mnie, nie będzie głodny, a kto wierzy we mnie, nigdy nie będzie odczuwał pragnienia.
Ale wam powiedziałem: Chociaż widzieliście mnie, nie wierzycie.
Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który przyjdzie do mnie, nie wyrzucę precz.
Ewangelia Jana 6:35-37
 

JAKIE NALEŻY PODJĄĆ KROKI, BY ZAZNAĆ ŁASKI PAŃSKIEJ?

 
 

1. Uwierz w Pana Jezusa i jego czyn na krzyżu.

 
Podstawą zbawienia jest wiara w Jezusa Chrystusa. W Jego wielki czyn. Nasz Zbawca przelał krew za nas – niesprawiedliwych. Pragnie On naszego ratunku, dlatego zniżył się do formy sługi i uratował nas z niewoli grzechu, zdjął ogromne jarzmo, a dał możliwość życia wiecznego – wraz z Ojcem i Synem Bożym w ich królestwie. Jeśli uwierzymy i zaufamy tej wielkiej obietnicy, śmierć naszej duszy nas nie dotknie.
 
A bez tej ufności i nadziei nie możemy dostąpić kolejnego kroku.
 
“Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu
że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony.
Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, 
a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
Mówi bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, 
nie będzie zawstydzonyGdyż nie ma różnicy 
między Żydem a Grekiem; bo ten sam Pan wszystkich 
jest bogaty względem wszystkich, którzy go wzywają.”
List do Rzymian 10:9-12
 
“A wyprowadziwszy ich z więzienia, powiedział: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony? 
A oni odpowiedzieli: Uwierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.”
Dzieje Apostolskie 16:30-31
 
Aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.”
Ewangelia Jana 3:15-17
 

2. Wyznaj swoje grzechy Panu i odwróć się od życia w nich.

 
Kolejnym krokiem do zbawienia – zaraz po zaufaniu i zawierzeniu Bogu jest szczera spowiedź i pokuta. Spowiedź ma być kierowana prosto do Boga – nie przez ludzkich pośredników. Ma być to szczere wyznanie swoich grzechów naszemu Panu – a następnie odwrócenie się od nich. Dla wielu ludzi może wydać się trudne, wielu również zarzuci, że nie da się nie grzeszyć. A jednak – nie na darmo nasz Pan przelał za nas krew – byśmy my dalej sprzeciwiali się Jego woli i żyli wbrew nadanemu przez Niego prawu miłości. Gdy rodzimy się na nowo, odrzucamy nasze stare życie. Zaczynamy żyć według ducha, a nie ciała. A Chrystus, który w nas zamieszkał z powodzeniem pomaga nam odrzucać nasze słabości.
 
Ktoś może powie, że to bajki, że to niemożliwe. 
 
Jednak my odczuliśmy to personalnie. Działanie Pana pomogło nam odrzucić nasze cielesne przyzwyczajenia, rzeczy które nie tylko niszczyły naszą duszę, ale i ciało, rodzinę, nasze życie. Coś czego nie potrafiliśmy sami odrzucić – z pomocą naszego Pocieszyciela odeszło w mgnieniu oka.
 
Nie twierdzimy oczywiście, że nie zdarzają się nam upadki, jednak nie trwamy już w bagnie, które wprowadzało nas coraz głębiej w obłudę zła, kłamstwa, smutku.
 
Dostaliśmy nowe życie, które przynosi nam wiele satysfakcji, radości i pełnię miłości.
 
Tak jak bez wiary w zbawienny czyn naszego Pana, tak i bez pokuty nasze złe czyny nie mogą zostać usprawiedliwione. 
 
“Jeśli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jest wierny i sprawiedliwy, aby nam przebaczyć grzechy i oczyścić nas z wszelkiej nieprawości.”
1 List Jana 1:9
 
“Bynajmniej, mówię wam, lecz jeśli nie będziecie pokutować, wszyscy tak samo zginiecie.”
Ewangelia Łukasza 13:3
 
“Dlatego pokutujcie i nawróćcie się, aby wasze grzechy były zgładzone, gdy nadejdą od obecności Pana czasy ochłody;”
Dzieje Apostolskie 3:19
 
“Bóg wprawdzie pomijał czasy tej nieświadomości, teraz jednak nakazuje wszędzie wszystkim ludziom pokutować
Dzieje Apostolskie 17:30
 
“Moje dzieci, piszę wam to, abyście nie grzeszyli. Jeśli jednak ktoś zgrzeszy, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.”
1 List Jana 2:1
 

3. Poznawaj Pana i wzmacniaj relację z Nim.

 
Jednym z głównych zadań osoby dążącej do zbawienia, jest poznanie naszego Pana.  A poznać możemy Go za pośrednictwem Pisma Świętego. Dlatego tak ważne jest czytanie natchnionej księgi, a właściwie nie czytanie, a studiowanie Jej każdego dnia.
 
“Zaraz w nocy bracia wysłali Pawła i Sylasa do Berei. Kiedy tam przybyli, weszli do synagogi żydowskiej.
Ci byli szlachetniejsi od tych w Tesalonice, gdyż przyjęli słowo Boże z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się sprawy mają.”
Dzieje Apostolskie 17:12-13
 
Ale właściwie czemu to takie ważne? Ponieważ tylko Biblia może opowiedzieć nam o Bogu, dać nam odpowiedzi na najważniejsze pytania – nie tylko te stricte związane z Bogiem, a również takie, które pokażą nam jak żyć, co czynić, by być człowiekiem godnym miana Bożego dziecka. To jedna z dróg, dzięki której zachowamy relację z Bogiem, ponieważ właśnie przez Pismo Święte Pan do nas przemawia.
 
 

PODSUMOWANIE

Każdy z nas miewa refleksje na temat swojego życia, każdy marzy by się zmienić, stać się lepszą wersją samego siebie, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że te zmiany są na wyciągnięcie ręki.
 
Pan wyciągnął nas z wielu słabości, pomógł odmienić nam nasze życie. I mimo, że jeszcze kilka lat temu nie znaliśmy Boga, byliśmy bardzo daleko od Jego prawdy – ba, był czas, gdy byliśmy ateistami i nie wierzyliśmy w istnienie naszego Ojca – to On pukał do naszych drzwi. W bardzo trudnej chwili naszego życia, pojawił się na naszej drodze – i postanowiliśmy mu zaufać.
 
 
Dziś jesteśmy zupełnie innymi ludźmi niż wtedy. Mamy radość i spokój ducha. Miłosierdzie i szczerość w naszym sercu. Pustkę i strach zmieniliśmy na szczęście i wypełnienie. 
 
Nie ma już w naszym domu agresji, nie ma uzależnień, nie ma niekończących się kłótni. Nie ma bezsilności – bo pojawiła się wiara i ogromna nadzieja.
 
 
I Boża miłość – AGAPE, która wypełniła każdy kąt naszego domu.
 

Każdy z Was może tego doświadczyć, tylko czy zechcecie uwierzyć tej obietnicy?

 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. ENEM

  Ok. Piszecie wiele i obszernie, lecz jak prosty człowiek ma zrozumieć na czym polega ta pokuta i czy chrzest jest konieczny do zbawienia? jak chrzci się ludzi?

 2. Wpierw zacznę od chrztu. Chrzest Duchem Świętym jest do zbawienia, a chrzest wodą H2O jest tylko ku pokucie w innym przypadku ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu była by nie kompletna, a za nim umarł na krzyżu powiedział "wykonało się". Więcej o chrzcie możesz przeczytać tutaj:
  https://www.duchowepogotowie.pl/2020/09/kiedy-ochrzcic-dziecko.html

  Co do pokuty to najkrócej i najbardziej obrazująco można stwierdzić, że jest to odwrócenie się od życia w grzechach w których do tej pory żyliśmy, a sami z siebie nie damy rady tego uczynić, to jest właśnie wpływ Ducha Chrystusowego o którego wytrwale powinniśmy prosić, a otrzymamy tak jak obiecał to w Ewangeliach Pan Jezus, tylko mamy być wytrwali w modlitwie.
  Chwała Ojcu i Synowi! 🙂 Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.