Nadchodzi III wojna światowa, ratuj swoją duszę.

You are currently viewing Nadchodzi III wojna światowa, ratuj swoją duszę.

 

Czy III wojna światowa jest nieunikniona?

Patrząc jak na całym świecie z dnia na dzień rośnie napięcie, wielu ludzi podejrzewa, że prędzej czy później rozpocznie się konflikt na skalę światową, który zostanie okrzyknięty III wojną światową. Samo Pismo Święte wskazuje nam, że takie zdarzenie na pewno się wydarzy, zapowiedział to Pan Jezus swoim uczniom, gdy przybyli do Jerozolimy: [SPRAWDŹ TEŻ: JAK SOBIE RADZIĆ GDY ŚWIAT UPADA?]
 
 
Usłyszycie też o wojnach i pogłoski o wojnach. Uważajcie, abyście się nie trwożyli. Wszystko to bowiem musi się stać, ale to jeszcze nie koniecPowstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami.”
Ewangelia Mateusza 24:6-7
 
 
Na pewno wiele osób zarzuci, że ten opis pasuje również do pierwszej czy drugiej wojny światowej, jednak wątpliwości rozwiewa dalsza część wypowiedzi. Podważa ona teorie jakoby to te wcześniejsze konflikty, były opisane w wyżej przytoczonym fragmencie. 
 
 
Lecz to wszystko jest początkiem boleści. Wtedy wydadzą was na udrękę, będą was zabijać i będziecie znienawidzeni przez wszystkie narody z powodu mego imienia.”
Ewangelia Mateusza 24:8-9
 
 
Podczas poprzednich wojen nie miało miejsca mordowanie uczniów Pana Jezusa z powodu imienia naszego Zbawiciela. Taka sytuacja dotąd się nie wydarzyła, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy skalę światową. Będzie to jeden z pierwszych elementów rozpoczynających Apokalipsę, które zostały objawione Janowi:
 
 
“A gdy otworzył drugą pieczęć, usłyszałem drugie stworzenie mówiące: Chodź i zobacz. I wyszedł inny koń, rudy, a temu, który na nim siedział, pozwolono odebrać ziemi pokój, aby ludzie zabijali się nawzajem. I dano mu wielki miecz.
Objawienie Jana 6:3-4
 
Ten zbliżający się (chodź nie wiadomo jak odległy to czas) globalny konflikt będzie na tyle destrukcyjny, że osoby które będą głosić Słowo Boże będą w nienawiści u wszystkich. Ludzie będą zarzucać, że Boga nie ma, bądź, że jest okrutny, gdyż dopuścił do takiej rzezi na świecie, zapominając że wszelkie wojny i spory są z ludzkich pożądliwości i chęci władzy.
[SPRAWDŹ TEŻ: DLACZEGO JEST TYLE ZŁA NA ŚWIECIE?]

Będzie to dla nich uderzające, gdyż ich idealny świat, w którym żyli w spokoju, z wieloma wygodami – zawala się. Ludzie nie posiadając prawdziwej miłości, którą daje Pan Jezus nie potrafią sobie wyobrazić życia bez sieci, social mediów, telewizji, prądu, gazu czy wody bieżącej w kranie. Wojna zabierze im wszystkie te udogodnienia.
 
 
 
Dlatego uwolnijmy już dziś nasze serca od przywiązania do tego świata. Przyodziejmy zbroję wiary, chwyćmy miecz ducha i trzymajmy się jedynej możliwej tarczy jaką jest Pan Jezus.  Musimy być gotowi, bo w każdym momencie może się zdarzyć tragiczny w skutkach konflikt na świecie.
 
Powinniśmy brać pod uwagę, że Polska również weźmie udział w tej wojnie. 
Są ku temu trzy dość poważne powody:
 
  • Polska nigdy nie była krajem neutralnym (jak chociażby Szwajcaria). Nie trudno się więc domyślić, że będzie wmieszana w konflikt.
  • Polska jest sojusznikiem USA, które notoryczni wojuje na arenie militarnej świata
  • Trzecim powodem jest położenie geograficzne. A patrząc na historię Polski, zawsze jest ona zamieszana w największe konflikty zbrojeniowe na świecie.
Jednak osoby żyjące w żywej relacji z Panem Jezusem nie mają się czego obawiać, bo śmierć nie powinna nas przerażać. Mamy przecież obiecany żywot wieczny.
Prawdziwi uczniowie zawsze pokładają nadzieję i ufność w swoim Bogu, który wyratuje nas od wszelkich utrapień.

 
“Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego, Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam. Bo On wybawi cię z sidła ptasznika I od zgubnej zarazy. Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem. Nie ulękniesz się strachu nocnego Ani strzały lecącej za dnia, Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe. Chociaż padnie u boku twego tysiąc, A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych.”
Psalm 91:1-8
 
Żyjąc z Bogiem, śmierć przestaje mieć znaczenie, ponieważ ta umieranie w Ziemskim odbiorze to jedynie śmierć ciała. A przecież to nasza dusza jest najważniejsza, bo to niej dotyczy nasze zbawienie.
 
“Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy. Bójcie się raczej tego, który może i duszę, i ciało zatracić w piekielnym ogniu.
Ewangelia Mateusza 10:28
  
Pan Jezus wyraźnie przekazał nam, że mamy się tym nie przejmować, bo co ma się stać to się i tak się stanieI nic w tym kontekście nie zmienimy, dlatego koncentrujmy się na miłości, wierze i codziennym uświęceniu.
[SPRAWDŹ TEŻ: ŻOŁNIERZ CHRYSTUSA PODCZAS KONFLIKTU ZBROJNEGO] 
 
MAMY UFAĆ! Zawsze i wszędzie! Prowadzić z Bogiem żywą relację każdego dnia, by ten dzień nas nie zaskoczył.
[SPRAWDŹ TEŻ: 7 KROKÓW DO ZMIANY ŻYCIA]
 
Zostań uczniem Pana Jezusa i ratuj swoją duszę póki masz czas!

[SPRAWDŹ TEŻ: NIEOMYLNE PISMO ŚWIĘTE]
[SPRAWDŹ TEŻ: PAN JEZUS JEDYNĄ DROGĄ]