Andrzejkowa porada

You are currently viewing Andrzejkowa porada
 

Andrzejki to jedna z wielu tradycji na Polskiej ziemi, która jest kultywowana chętnie przez spore grono Polaków.

[SPRAWDŹ TEŻ: TRADYCJA 1]
[SPRAWDŹ TEŻ: TRADYCJA 2]
[SPRAWDŹ TEŻ: TRADYCJA 3]
[SPRAWDŹ TEŻ: TRADYCJA 4]

 

NIEWINNA ZABAWA…

 
Wróżenie po przez przelewanie wosku przez klucz jest uznawana za główną atrakcję na andrzejkowych obchodach.
Biorą w tym udział rodzice z dziećmi,
szkoły, przedszkola, animatorzy dziecięcy na specjalnych happeningach organizowanych dla zysku i przyciągnięcia klientów do swoich lokali, przy czym nie zważają na dzieci, lecz na pełne portfele. Także dorośli urządzają zakrapiane imprezy, w których oddają się wróżbom. Sytuacja jest tutaj podobna do “zabawy” halloweenowej.

[SPRAWDŹ TEŻ: HALLOWEEN – PSIKUS DLA TWOJEJ DUSZY]

WRÓŻBY I MAGIA TO NIE FIKCJA


Wróżenie, czary, magia to nie są wymysły z bajek, filmów fantasy.
Nadprzyrodzone zaklęcia i działania demoniczne są prawdziwe i wyjątkowo niebezpieczne.


Wydaje się to nieprawdopodobne i dla wielu mało realne, lecz nie dla ludzi którzy doświadczyli świata czarów w swoim życiu.
Gdy pierwsze zaklęcia zaczynają wychodzić, to chęć poznania magii staje się coraz większa, staje się to podobne do hazardu i uzależniamy się bardzo szybko, nie wiedząc nawet kiedy to już nastąpiło.

Doczekaliśmy czasów w których wszystko można odnaleźć w internecie, również i magie i wróżby. Tym bardziej mając dostęp do takich informacji, ludzie powinni zachowywać więcej ostrożności.

HISTORIA PEŁNA MAGII…


W Biblii, która jest również księgą historyczną. możemy przeczytać o czarnoksiężnikach, wróżbitach, czarownicach, między innymi w starożytnym Egipcie, w Babilonie, a nawet w samym Izraelu gdy ten zbaczał ze ścieżek Pana:

 

“A gdy nastał ranek, był zaniepokojony w duchu i kazał wezwać wszystkich wróżbitów i mędrców Egiptu. I opowiedział im faraon swoje sny, ale nie było nikogo, kto by potrafił je faraonowi wytłumaczyć.”
1 Mojżeszowa – Rodzaju 41:8


“Mojżesz i Aaron przyszli do faraona i uczynili tak, jak PAN rozkazał. Aaron rzucił swoją laskę przed faraonem i jego sługami, a ona zamieniła się w węża.
Wtedy faraon wezwał mędrców i czarowników. I ci egipscy czarownicy uczynili to samo swoimi czarami.
Każdy z nich rzucił swoją laskę, a zamieniły się w węże. Lecz laska Aarona pożarła ich laski.
Serce faraona stało się jednak zatwardziałe i nie posłuchał ich, jak PAN zapowiedział.”

2 Mojżeszowa – Wyjścia 7:10-13“Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak PAN rozkazał. Aaron podniósł laskę i uderzył wody rzeki na oczach faraona i jego sług. I wszystkie wody rzeki zamieniły się w krew.
Ryby, które były w rzece, pozdychały i rzeka zaczęła cuchnąć, tak że Egipcjanie nie mogli pić z niej wody. A krew była w całej ziemi Egiptu.
Lecz egipscy czarownicy uczynili to samo swoimi czarami. Pozostało więc zatwardziałe serce faraona i nie posłuchał ich, jak PAN zapowiedział.
Faraon odwrócił się i poszedł do swego domu, i tego również nie wziął sobie do serca.”

2 Mojżeszowa – Wyjścia 7:20-23
 
“PAN dalej mówił do Mojżesza: Powiedz Aaronowi: Wyciągnij rękę ze swą laską nad rzeki, nad strugi i nad jeziora i sprowadź żaby na ziemię Egiptu.
Aaron wyciągnął więc rękę nad wody Egiptu, a żaby wypełzły i pokryły ziemię Egiptu.
Lecz czarownicy uczynili to samo swoimi czarami i sprowadzili żaby na ziemię Egiptu.”

2 Mojżeszowa – Wyjścia 8:5-7
 
“Gdy faraon zauważył, że nadeszło wytchnienie, zatwardził swoje serce i nie posłuchał ich, jak PAN zapowiedział.
I PAN powiedział do Mojżesza: Powiedz Aaronowi: Wyciągnij swoją laskę i uderz pył ziemi, aby zamienił się we wszy na całej ziemi Egiptu.
I tak uczynili. Aaron wyciągnął rękę ze swoją laską i uderzył pył ziemi, który zamienił się we wszy na ludziach i na bydle. Wszelki pył ziemi zamienił się we wszy na całej ziemi Egiptu.
Czarownicy czynili to samo swoimi czarami, aby sprowadzić wszy, ale nie mogli. I wszy były na ludziach i na bydle.
Wtedy czarownicy powiedzieli do faraona: To jest palec Boży. Ale serce faraona pozostało zatwardziałe i nie posłuchał ich, jak PAN zapowiedział.”

2 Mojżeszowa – Wyjścia 8:15-19

 


“Jozjasz usunął również czarowników, wróżbiarzy, posągi, bożki i wszystkie obrzydliwości, które widziano w ziemi Judy i w Jerozolimie, aby wypełnić słowa prawa napisane w księdze, którą znalazł kapłan Chilkiasz w domu PANA.”

2 Królewska 23:24
 
“Przeprowadził swoich synów przez ogień w dolinie syna Hinnom. Uprawiał wróżbiarstwo, czary i magię, ustanowił czarowników i czarnoksiężników. Bardzo dużo złego czynił w oczach PANA, pobudzając go do gniewu.”
2 Kronik 33:6

DEMONY NA TO CZEKAJĄ

 

Gdy angażujemy się we wróżby nawet te najbardziej niewinne, demony dostają do nas dostęp, do naszych domów i domowników, a one nie omieszkają z tego nie skorzystać. Na pierwszy rzut oka możemy nawet tego nie zauważyć, to nie Hollywood w którym bohater w filmie zaczyna zmieniać mowę, kolor skóry i czyni przerażające zachowania. Oczywiście mocniejsze opętania mogą występować i występują na świecie, lecz demony stopniowo otrzymują dostęp do potencjalnej ofiary.

Często pomagierzy diabła zrzucają na nas choroby, przypadłości w sferze psychicznej, wpadamy w uzależnienia od których wcześniej się trzymaliśmy z dala, łatwiej popadamy w grzechy.

Gdy nasze zainteresowanie i wtajemniczenie magią i wróżbami rośnie, tym ataki i przypadłości bytów demonicznych mogą stawać się co raz bardziej widoczne.
W ostatnim czasie, nasza siostra Justyna miała rozmowę z pewną kobietą w Chrystusie, która zaszła dość daleko w świecie magii, klątw, amuletów i wielu innych.
Dziewczyna weszła w tak daleki krąg wtajemniczenia i poznania świata magii, że demony potrafiły dać odczuć swoją obecność fizycznie.
Dzięki naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi wszystko odchodzi w zapomnienie.

Demony są przebiegłe i inteligentniejsze od nas, od ludzi, są wyższą formą stworzenia, nie próbujcie z nimi igrać, bo to nie jest zabawa, one to traktują poważnie, dla nich to wojna duchowa, a ceną tej wojny są ludzkie dusze.


“Będziecie przestrzegać moich szabatów i moją świątynię będziecie czcić. Ja jestem PAN.
Nie będziecie się zwracać do czarowników ani szukać rady u wróżbitów, abyście się przez nich nie skalali. Ja jestem PAN, wasz Bóg.”
3 Mojżeszowa – Kapłańska 19:31
 

Przeciwko człowiekowi, który zwróci się do czarowników i wróżbitów, by cudzołożyć za ich przykładem, zwrócę swoje oblicze i wyłączę go spośród jego ludu.
3 Mojżeszowa – Kapłańska 20:6

“Gdy wejdziesz do ziemi, którą PAN, twój Bóg, ci daje, nie ucz się postępować według obrzydliwości tych narodów.
Niech nie znajdzie się pośród was nikt, kto by przeprowadzał swego syna lub córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wróżbiarz, ani jasnowidz, ani czarownik;
Ani zaklinacz, ani nikt, kto by wywoływał duchy, ani czarnoksiężnik, ani nekromanta.

Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w PANU. Z powodu tych obrzydliwości PAN, twój Bóg, wypędza przed tobą te narody.”

5 Mojżeszowa – Powtórzonego Prawa 18:9-12

 

DUSZA WAŻNIEJSZA OD WRÓŻB

 
Nie dajcie sobie wmówić, że zabawa jest ważniejsza od waszych dusz. Zbawienie jest nadrzędnym celem, nie po to Chrystus cierpiał za nas, abyśmy odrzucali Jego dar.

[SPRAWDŹ TEŻ: ZBAWIENIE – MIŁOSIERDZIE BOŻE]

Jeżeli będziecie szli za tym światem i za jego pustymi tradycjami, duchowo będziecie w coraz gorszym stanie.

My kiedyś podążaliśmy za tym światem i pożądaliśmy jego pustych tradycji, które w rzeczywistości nic dobrego nie przynosiły, prócz chwilowej, krótkowzrocznej przyjemności. Takie tradycje jak andrzejki powodowały, coraz gorszy stan naszych osób.

[SPRAWDŹ TEŻ: DEPRESJA – CICHY MORDERCA]

[SPRAWDŹ TEŻ: ŻYCIE W GNIEWIE NIE MUSI OZNACZAĆ KOŃCA]

Jeżeli przeczytałeś ten wpis, to jesteś o tyle w lepszej sytuacji niż my lata temu, że ciebie ktoś przestrzegł, a nas poklepywano po plecach. Ludzie wpierali nam, że dobrze robimy.

Odpowiedz sobie, czy jak ktoś chce skoczyć z wieżowca, ty też to zrobisz?

Nie?

To czemu jak ktoś cie zachęca do skoku ze skarpy życia do przepaści jakim będzie piekło, w który doznasz unicestwienia, ty się na to godzisz.

“Ale bojaźliwi, niewierzący, obrzydliwi, mordercy, rozpustnicy, czarownicy, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy będą mieli udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To jest druga śmierć.”
Objawienie Jana 21:8