W nowym roku – strzeż się od złego!

You are currently viewing W nowym roku – strzeż się od złego!

Przyszedł nowy rok, dla wielu ludzi wiąże się to z nowymi postanowieniami.

Tylko właściwie czy to nowe postanowienia?

A może co roku są takie same, jednak nie udaje nam się im sprostać, dlatego wciąż powtarzamy jeden schemat, ginąc wciąż w tym samym błocie?
Tylko numerek w roku się powiększył.

Szatan tylko zaciera rączki, bo nasze błoto wciąga nas coraz głębiej, zatracamy w tym wszystkim własne człowieczeństwo i stajemy się pozbawieni dobrych emocji, bo marność tego świata nas przerasta, a podgląd naszych nieosiągniętych celów doprowadza nas do depresji i poniżenia samego siebie. Nie zmieniamy swojego życia, a nawet jeśli to odnajdujemy kolejne równie mało znaczące priorytety.
[Zapraszamy do artykułu – Ludzie końca czasów]

Jednak można znaleźć w życiu cel, którego metą nie jest kolejna marność która przemija, a wieczność w miejscu bez smutku, zła, agresji. Bez tęsknoty czy zazdrości. W wiecznej i niekończącej się miłości i zrozumieniu.

Szatan bardzo chce nas od tego odciągnąć, podrzuca nam “marzenia” do naszego błota, a my coraz głębiej w nie wchodzimy. Jego to raduje, bo zamiast zawalczyć o nieśmiertelność , o poznanie naszego Stwórcy i dojście do Królestwa, zajmujemy się przyziemnymi kwestiami.

Szatan to mistrz podstępu, podrzuca swoje kłamstwa w każdą dziedzinę naszego życia, i o ile z ludźmi tego świata nie ma większego problemu, bo nie znając innej drogi, a ich błoto wydaje się stabilne, to ludzie którzy zostali już z niego wyciągnięci ręką Chrystusa są trudniejszym celem. Dlatego też powstało tak wiele instytucji i nauk ludzkich, które odciągają od poznania drogi opisanej w Piśmie. Łatwo zejść z tej drogi, dlatego bądźcie czujni – bo zły się czai i pragnie podstawić nam swoją nogę, byśmy nie zaznali życia w Królestwie naszego Ojca!

Bądźcie trzeźwi, czuwajcie, bo wasz przeciwnik, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć.” 1 List Piotra 5:8


Link do video z przemową diabła: https://www.youtube.com/watch?v=km-FcMVNuMk&t=6s