Bibliomancja – wróżenie z Ksiąg

You are currently viewing Bibliomancja – wróżenie z Ksiąg

Czy kiedykolwiek słyszałeś o Bibliomancji

My dowiedzieliśmy się o tym względnie niedawno i ten temat nieco nas zszokował, dlatego uznaliśmy, że musimy się nim z Wami podzielić. 

Mówiąc wprost: bibliomancja jest praktyką wróżenia z Biblii.

 
Postaramy się wam przybliżyć ten temat, ponieważ doskonale wiemy, że  wiele osób nieświadomie może ją obecnie stosować i nawet nie zdaje sobie z tego nawet sprawy.

Jeżeli zobaczysz, że między innymi dotyczy to Ciebie – nie zatwardzaj serca! Pan pragnie byś w pełni pokutował od grzechów, dlatego pozwala Ci na dostrzeżenie tego, co dotąd było zakryte. Chce nas zmieniać i podaje procesowi ciągłego uświęcenia,  abyśmy mogli być coraz bardziej podobni do naszego Pana – Jezusa Chrystusa. 

CZY TOBIE ZDARZA SIĘ WRÓŻYĆ Z BIBLII?!

Wielu chrześcijanom zdarza się wróżyć z Biblii. Robią to nie zdając sobie nawet z tego sprawy, bo nie wiedzą, że robią coś złego. Nam również się to zdarzyło – jednak wtedy nawet nie wiedzieliśmy, że to co robimy jest właśnie wróżeniem. 

Dlatego doskonale wiemy, że może to dotyczyć każdego. W dzisiejszych czasach jest to temat ukryty, schowany za przepychankami doktrynalnymi. A i ten świat tworzy coraz większą bańkę kłamstwa ukazując czary, wróżby i magię jako coś zmyślonego, występującego tylko w świecie baśni. A do tego bardzo interesującego.

Sama bibliomancja nie jest nowym wymysłem. Wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie poganie w różnych pismach otwierając losowy fragment tekstu, intepretowali go względem jakiś sytuacji albo próbowali z niego wnioskować przyszłość. Wróżenie z ksiąg niosło wiele kontrowersji i krytyki, jednak im bliżej okresu średniowiecza, tym bardziej przymykano oko na bibliomancję. 

I tak właśnie w średniowieczu samej bibliomancji zaczęto używać podczas procesów sądowych. 
Mało tego – za pomocą wróżenia z Biblii skazywano ludzi za używanie czarów!

Najczęściej używaną księgą ze Słowa Bożego używaną do bibliomancji są Psalmy.  

NA CZYM DOKŁADNIEJ POLEGA BIBLIOMANCJA?

 

Bibliomancja – czyli wspomniane już wróżenie z ksiąg polega na otworzeniu losowego miejsca w Piśmie Świętym (ale również innych utworów) i traktowanie konkretnego wersetu albo fragmentu do pouczenia w danej sytuacji. Może być to np. poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytanie, wskazanie drogi którą powinniśmy wybrać, pouczenie itp.

Sami niejednokrotnie otwieraliśmy księgę Psalmów (ale i inne Księgi Słowa Bożego) w na wylosowanym Psalmie, czy stronie szukaliśmy tego, co Pan chce nam w tym momencie powiedzieć, ostrzec, zganić.

Dziś jednak już wiemy, że nie jest to odpowiednie podejście, a przypomina to raczej wystawianie Pana na próbę. To On decyduje kiedy i jak odpowiedzieć, tylko musimy być czujni w każdej chwili, a nie wtedy kiedy jest to dla nas wygodne. 
"I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół,
napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie,
abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
Jezus mu rzekł: Napisane jest również:
Nie będziesz kusił Pana, Boga swego."

Ewangelia Mateusza 4:6-7

Na co dzień staramy się poświęcać jak najwięcej czasu na czytanie Słowa Bożego. Czytamy wg planu ksiąg – po kolei, czasami skupiając się mocniej na konkretnych częściach np. ewangelii, listach czy psalmach, jednak już nie wyszukujemy randomowych fragmentów Słowa – tylko czytamy “od deski do deski”. Pan po przez całkowicie niepozorne fragmenty w Słowie przemawia do nas i wiemy, że robi to w odpowiednim czasie 
i podsuwa to czego na dany moment potrzebujemy bądź jesteśmy gotowi. Nie potrzebne jest do tego losowanie, czy szukanie na siłę odpowiedzi. Czasem po prostu nie jesteśmy na nie gotowi. 

Niestety, bibliomancja to dziś bardzo popularna praktyka i właśnie przez brak świadomości wielu ludzi, nawet nie zdaje sobie sprawy, że uprawia wróżbiarstwo.

Doszło do tego, że wiele osób posunęło się nawet do wyganiania demonów przez właśnie używanie takiego typu praktyk – dając tym samym oszukać się diabłu i jego pomagierom, wpadając w sidło grzechu, myśląc, że czynią dobrze. 

NIE IDŹ TĄ DROGĄ

Dlatego, jeśli zauważasz, że ten problem może dotyczyć Ciebie, albo kogoś z Twoich bliskich – koniecznie odstąpcie od takich metod. 

Czytaj Słowo Boże bez losowania, proś Pana o zrozumienie, a On w odpowiedniej chwili da Ci odpowiedź. Zachowaj czujność! Bo zły nie śpi. On czeka na nasze błędy i chętnie je wykorzystuje. 

Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.

1 List Piotra 5:8

Jeśli Pan wlewa Ci w serce, by przeczytać konkretne miejsce w Słowie Bożym – rób to bez zastanowienia. Jednak nie baw się w losowanie, bo to nic dobrego nie przyniesie, a Pan nie da Ci w taki sposób wyczekiwanej odpowiedzi. Pan nie błogosławi wróżb – a wręcz przeciwnie. Dlatego Chrześcijanie powinni trzymać się jak najdalej od wszelkiego zła. 

“Będziecie przestrzegać moich szabatów i moją świątynię będziecie czcić. Ja jestem PAN.
Nie będziecie się zwracać do czarowników ani szukać rady u wróżbitów,
abyście się przez nich nie skalali. Ja jestem PAN, wasz Bóg.”

3 Mojżeszowa – Kapłańska 19:31

Przeciwko człowiekowi, który zwróci się do czarowników i wróżbitów, 
by cudzołożyć za ich przykładem, zwrócę swoje oblicze
i wyłączę go spośród jego ludu.

3 Mojżeszowa – Kapłańska 20:6

“Gdy wejdziesz do ziemi, którą PAN, twój Bóg, ci daje, nie ucz się postępować według
 obrzydliwości tych narodów.

Niech nie znajdzie się pośród was nikt, kto by przeprowadzał swego syna lub córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wróżbiarz, ani jasnowidz, ani czarownik;
Ani zaklinacz, ani nikt, kto by wywoływał duchy, ani czarnoksiężnik, ani nekromanta.

Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w PANU.
Z powodu tych obrzydliwości PAN, twój Bóg, wypędza przed tobą te narody.”

5 Mojżeszowa – Powtórzonego Prawa 18:9-12

Bądźmy mądrymi uczniami Pana Jezusa! Stawajmy się światłem dla innych, odstępujmy o wszelkiego rodzaju nieczystości i trwajmy w żywej społeczności z Bogiem Ojcem i Synem Bożym.

Jeśli wcześniej nie wiedzieliście o takich praktykach – i dziś przekonaliście się, że to problem który może Was dotyczyć – koniecznie przepracujcie tę sprawę z Panem i pokutujcie! Pan chce nas oczyszczać, dlatego otwiera nasze oczy, na rzeczy które wcześniej były zakryte. Przesyłajcie też ten tekst dalej, by mógł przyłożyć się do uświadamiania i otwierania oczu wielu Chrześcijanom. 

Bądźmy jak mądre Panny i kroczmy drogą Pana. 

Dziękujemy Bogu, że i nam otworzył oczy – bo choć nieświadomie, również czyniliśmy zło. Jednak Pan pozwolił się z tego wyrwać i dziś możemy się tą wiedzą podzielić z innymi.  

Przemów do całego zgromadzenia synów Izraela i powiedz im: Bądźcie święci, bo ja, PAN, wasz Bóg, jestem święty.

Kapłańska 19:2

"Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego."

Ewangelia Jana 3:3